Harry Potter a myslánka

29. srpna 2009 v 15:28 | nescafola |  Zajímavosti
Nevím proč, ale po tom, co jsem viděla zfilmovaného Harryho Pottera a Prince dvojí krve jsem začala dumat nad tím, čím se nechala Rowlingová inspirovat, když popisovala myslánku. Přemýšlela jsem nad tím dlouho a konečně mi to došlo... :P No jo, jsou prázdniny, tak němám nad čím koumat, že... :D


http://caj.navajo.cz/caj-18.jpeg
Nemůže to být přece nic jiného než obyčejný čaj s mlíkem! :D Pochybuji, že byste někdo z vás studoval čaj s mlíkem (takový magor jsem asi jen já), ovšem než se ten čaj smíchá s tím mlíkem, vypadá to přesně tak, jak Rowlingová popisuje.

Myslánka (v originále Pensieve) je smyšlený předmět, vyskytující se v románu spisovatelky J. K. Rowlingové o čarodějnickém učni Harry Potterovi.
Je to kouzelná nádoba se starobylými runami po obvodu. Slouží jako úložiště nepotřebných či nežádoucích vzpomínek, které se pomocí hůlky přiložené ke spánku vysají z hlavy a to v podobě tenkých provázků zvláštní, bílé konzistence.
Do těchto vzpomínek, uložených v Myslánce se lze přemisťovat a stát se tak přímo jejich součástí, tj. sledovat děj vzpomínky a přitom sám nebýt osobami ve vzpomínce spatřen.
Bradavický ředitel Albus Brumbál, majitel tohoto kouzelného artefaktu, si pomocí Myslánky velice často ulehčoval od svých myšlenek.
Původní název Myslánky - Pensieve, vytvořila autorka z francouzského slova penser (myslet) a anglického sieve (síto).

zdroj: >>

Takže, bacha na čaj s mlíkem... ;P
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama