Co dělat, když srst zplstnatí

22. prosince 2009 v 18:07 | nescafola |  Tlapky, oči...
I těm nejstarostlivějším mazlíkům se občas stane, že kousek srsti jeho miláčka zplstnatí. Někteří by možná vzali nůžky a hned to ustřihli. V některých případech tak situaci řečím i já (pokud srst zplstnatí na místě, kde bych psa zbytečně týrala). Přesto je však způsob, u kterého vám z psíka nezůstane jen oškubané kuře. :)

A co tedy udělat? V žádném případě psa nenamáčejte, mohlo by se vše jen zhoršit. Pokud jde o malý kousek srsti, opatrně jej vyčesávejte tak dlouho, dokud se vám ho nepovede rozčesat. Pokud jde o větší kus srsti, můžete vzít manikůrní nůžky a zplstnatělou srst zlehka prostříhat (někteří semnou možná nebudou souhlasit, alě mě se to osvědčilo). Získáte tak několik menších částí, které se snáž rozčesávají.

Moje mamka má další recept proti boji se zplstnatělou srstí: vzít šampon nebo kondicionér pro lehčí rozčesání (existují výrobky pro psy tomuto účelu určené, my jsme použili normální kondicionér na vlasy. Ano, tohle by se nemělo dělat moc často...). Když se vá srst povede rozčesat, pořádně ji vypláchněte, aby prostředek psa nedráždil.

Nejvíce srst plstnatí na břiše, u tlapek, za učima nebo na krku. Proto při česání dávejte zvýšenou pozornost na tyto místa, předejdete tak plstnatění
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama