Péče o tlapky v zimě

21. prosince 2009 v 21:14 | nescafola |  Tlapky, oči...
Napadl sníh a vy i váš psík se těšíte na to, až se pořádně vyřádíte ve sněhu. :) Kdo by se netěšil, zima je radost, pokud se člověk může po pořádném vymrznutí vrátit domů, kde už na něj čeká horký čaj, v případě pejska vyhřátý pelíšek...

Ovšem právě v zimě je třeba dávat bedlivý pozor na to, aby byl váš pes zdravý. Měli byste před každou procházkou zkontrolovat, zda jsou jeho tlapky v pořádku, zda nekulhá, nemá mezi polštářky zplstnatělé kousíčky srti,... Možná se budete divit, ale i malý kousek zplstnatělé srsti může působit velice bolestivě a pes začíná kulhat. V takohvém případě není nic jednodušího, než vzít manikůrní nůžky a srst mezi polštářky OPATRNĚ vystříhat.

Dále se vždy ujistěte, že polštářky vašeho pejska jsou v dokonalém pořádku! I malá oděrka může působit veliké nepříjemnosti. Jakmile se do ranky dostane sůl z chodníku nebo ze silnice, váš psík může hodně trpět. A jak chránit jemné polštářky vašeho miláčka?

-> Je hned několik způsobů, jak předcházet popraskání tlapek. Já osobně každý den namažu psíkovi tlapky měsíčkovým krémem na ruce, po každé procházce vytřu tlapky do sucha, někdy přečistím borovou vodou (kterou koupíte v každé lékárně a rozhodně by u vás doma neměla chybět!).
-> Dalším způsobem je po každé procházce psovi opláchnout tlapky vlažnou vodou a ošetřit dětským olejem. Někteří majitelé před odchodem z domu mažou svému psíkovi tlapky speciálním krémem proti popraskání tlapek.

A proč tohle všechno vlastně dělat? Polštářky na tlapkách psů jsou velice citlivé. Pokud dojde k jejich popraskán, může váš pes pociťovat bolesti. Tlapky mohou popraskat až do krve, kdy by se pak mělo dbát zvýšené pozornosti na hygienu.

Samozřejmě existují majitelé, kteří s tímto postupem nesouhlasí a řídí se spíše pravidlem: Nejzdravější pes je pes nerozmazlený. Přeberte si to jak chcete, já hlasuju o pořádnou péči, pro naše zlatíčka, které by pro své páníčky taky udělaly všechno. ;)

Napsala: nescafola (c) 2009 Fotky: necafola (c) 2009
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama